Stebbins High School | ||||
2008 CBC High School Wrestling Tournament | ||||
Ben Logan-MR - 180.50 Points Adj: #.## | ||||
Saturday, February 9, 2008 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
103 Zach Creamer Record: 28- 5 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Cody Harting | Kenton Ridge-KT | Dec 8-2 |
Lost | Nick Brascetta | Graham-MR | T-Fall 20.5 |
112 Kane Barnes Record: 9-21 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | David Taylor | Graham-MR | Fall 0.43 |
Lost | Alex Rougier | Shawnee-KT | T-Fall 15-0 |
119 Luke Smith Record: 26-11 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Ethan Grant | Greenon-MR | Fall 1.38 |
Won | Evan Storts | Shawnee-KT | Dec 6-2 |
Lost | Zach Neibert | Graham-MR | T-Fall 20-5 |
125 Kyle Birt Record: 25-12 6th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Bryce Whitaker | Shawnee-KT | Dec - |
Lost | Dylan Numbers | Kenton Ridge-KT | Dec 6-5 |
140 Jordan Penhorwoo Record: 33- 5 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Josh Barrere | Tippecanoe-KT | M-Dec 13-5 |
Lost | Sean Scaglia | Kenton Ridge-KT | Dec 4-2 |
Won | Shawn Stanhope | Urbana-MR | Def DEF |
145 Skylar Wohlgamut Record: 17-10 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Ben Jordan | Graham-MR | T-Fall 23-5 |
Won | Greg Huffman | Bellefontaine-KT | Fall 1.15 |
Won | Allex Russell | Shawnee-KT | Fall 1.47 |
152 Chris Horne Record: 12- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Jonathan Erickson | Greenon-MR | Dec 6-2 |
Lost | Jeremy Strahan | Tecumseh-KT | Fall 1.41 |
160 Hunter Pool Record: 37- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Tim Burkett | Urbana-MR | Fall 0.42 |
Won | Nathan Albritton | Tecumseh-KT | M-Dec 13-2 |
Lost | James Mannier | Graham-MR | Dec 6-1 |
171 Jacob Barnes Record: 22-16 6th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Dustin Foster | Kenton Ridge-KT | Fall 1.07 |
Won | Kenton Sherick | Tecumseh-KT | Fall 2.35 |
Lost | John Engle | Greenon-MR | Fall 4.05 |
189 Kody Brentlinger Record: 17-17 6th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Nick Anthony | Greenon-MR | Fall 1.31 |
Won | Vet Smelko | Tecumseh-KT | Def DEF |
Lost | Luke Klosterman | Kenton Ridge-KT | Fall 2.07 |
215 Payton Rose Record: 25-12 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jacob Hamm | Northwestern-MR | T-Fall 19-4 |
Lost | Thomas Taylor | Indian Lake-MR | Fall 1.01 |
Won | Bobby Cole | Stebbins-KT | Dec 6-2 |
285 Alex Jackson Record: 24- 6 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Zach Wiant | Tecumseh-KT | Fall 3.04 |
Lost | Adam Walls | Graham-MR | Fall 0.42 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|