Stebbins High School | ||||
2008 CBC High School Wrestling Tournament | ||||
Graham-MR - 439.00 Points Adj: #.## | ||||
Saturday, February 9, 2008 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
103 Nick Brascetta Record: 29- 7 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brandon Hodge | Bellefontaine-KT | Fall 2.51 |
Won | Caleb Bostick | Shawnee-KT | T-Fall 21-6 |
Won | Zach Creamer | Ben Logan-MR | T-Fall 20.5 |
112 David Taylor Record: 33- 0 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Kane Barnes | Ben Logan-MR | Fall 0.43 |
Won | Chris Shulz | Indian Lake-MR | Fall 3.32 |
Won | Joe Quisenberry | Kenton Ridge-KT | T-Fall 26-9 |
119 Zach Neibert Record: 33- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Joe O'Brien | Tippecanoe-KT | T-Fall 25-10 |
Won | Justin Armstrong | Kenton Ridge-KT | Fall 3.37 |
Won | Luke Smith | Ben Logan-MR | T-Fall 20-5 |
125 Tucker Armstrong Record: 27- 6 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Bryce Whitaker | Shawnee-KT | Fall 1.13 |
Won | Garrett Lay | Greenon-MR | Def DEF |
130 Brian Stephens Record: 32- 4 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Matt Perrine | Shawnee-KT | T-Fall - |
Won | Brooks Biteman | Tecumseh-KT | Fall 2.51 |
Won | Jake Watkins | Tippecanoe-KT | T-Fall 24-8 |
135 Dylan Bair Record: 8- 3 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nick Adams | Tecumseh-KT | Fall 3.15 |
Won | Tyler Wisse | Bellefontaine-KT | Dec 6-0 |
Won | Nate Harmon | Indian Lake-MR | Dec 12-6 |
140 Matt Stephens Record: 29- 7 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Corey Mollette | Tecumseh-KT | Fall 1.43 |
Won | Shawn Stanhope | Urbana-MR | T-Fall 18-1 |
Won | Sean Scaglia | Kenton Ridge-KT | Fall 3.53 |
145 Ben Jordan Record: 28- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Skylar Wohlgamuth | Ben Logan-MR | T-Fall 23-5 |
Won | Jake Martycz | Kenton Ridge-KT | T-Fall 20-5 |
Won | T.J. Rigel | Tecumseh-KT | Dec 4-2 OT |
152 Coby Boyd Record: 22- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jeremy Strahan | Tecumseh-KT | Fall 0.50 |
Won | Jonathan Erickson | Greenon-MR | Fall 1.02 |
Won | Duke Sherman | Urbana-MR | Fall 1.53 |
160 James Mannier Record: 32- 5 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Ben Retherford | Kenton Ridge-KT | Fall 1.23 |
Won | Dane Cope | Indian Lake-MR | T-Fall 23-7 |
Won | Hunter Pool | Ben Logan-MR | Dec 6-1 |
171 Zac Thomusseit Record: 30- 1 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | John Engle | Greenon-MR | Fall 2.20 |
Won | Justin Colley | Bellefontaine-KT | Fall 1.11 |
Won | Dustin Foster | Kenton Ridge-KT | Fall 2.44 |
189 Max Thomusseit Record: 27- 7 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Vet Smelko | Tecumseh-KT | Def DEF |
Won | Nick Anthony | Greenon-MR | Fall 2.08 |
Won | Wesley Miller | Shawnee-KT | Fall 3.23 |
215 Logan White Record: 26- 9 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nate Graham | Tippecanoe-KT | Fall 1.46 |
Won | Bobby Cole | Stebbins-KT | Fall 0.37 |
Won | Thomas Taylor | Indian Lake-MR | Dec 1-0 |
285 Adam Walls Record: 27- 4 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | John McCombs | Northwestern-MR | Fall 0.15 |
Won | Zach Watkins | Tippecanoe-KT | Fall 1.02 |
Won | Alex Jackson | Ben Logan-MR | Fall 0.42 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|