Tecumseh High School | ||||
2009 CBC Varsity Wrestling Tournament | ||||
Tecumseh-KT - 201.00 Points Adj: #.## | ||||
Saturday, February 14, 2009 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
112 Brian Hutchinson Record: 12-14 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Isaac Jordan | Graham-MR | T-Fall 15-0 |
Won | Zach Walton | Greenon-MR | T-Fall 17-2 |
Won | Daniel Johnson | Stebbins-KT | Dec 8-4 |
119 Elmer Little Record: 20-10 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Cody Brennan | Stebbins-KT | Fall 1.11 |
Won | Kerstin Harmon | Indian Lake-MR | Fall 1.03 |
Lost | Sheldon Kegley | Graham-MR | M-Dec 24-10 |
135 Nick Adams Record: 25-11 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Dustin Skaggs | Indian Lake-MR | Fall 0.29 |
Won | Luke Smith | Ben Logan-MR | Dec 7-0 |
Lost | David Taylor | Graham-MR | T-Fall 22-6 |
140 Kaleb Rogers Record: 1- 3 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Colt Blair | Ben Logan-MR | Fall 3.40 |
Lost | Joe O'Brien | Tippecanoe-KT | Def DEF |
145 T.J. Rigel Record: 33- 7 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Derrick Hatmaker | Ben Logan-MR | Fall 2.38 |
Won | Jake Watkins | Tippecanoe-KT | M-Dec 14-2 |
Lost | Brian Stephens | Graham-MR | M-Dec 15-7 |
152 Justin Sneary Record: 27- 7 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | John Pappas | Stebbins-KT | Fall 1.04 |
Won | Skylar Wohlgamuth | Ben Logan-MR | Dec 9-2 |
Lost | Huston Evans | Graham-MR | M-Dec 14-4 |
160 Corey Mollette Record: 14-13 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Kevin Christman | Indian Lake-MR | Fall 3.27 |
Won | Anthony Cole-Young | Kenton Ridge-KT | T-Fall 15-0 |
Won | Ryan Mayfield | Shawnee-KT | M-Dec 11-1 |
171 Nathan Albritton Record: 19-11 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Arron Witt | Indian Lake-MR | Fall 3.40 |
Won | Colin Day | Kenton Ridge-KT | Fall 2.40 |
Won | Clay Gates | Ben Logan-MR | Fall 4.39 |
189 Zeke Eier Record: 25- 8 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Sam Baker | Ben Logan-MR | Fall 3.03 |
Won | Spencer Gibson | Greenon-MR | Fall 1.13 |
Lost | Max Thomusseit | Graham-MR | Fall 2.51 |
215 Rex Bonham Record: 20- 8 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Bobby Cole | Stebbins-KT | Fall 1.33 |
Lost | Jacob Hamm | Northwestern-MR | Fall 4.31 |
Won | Nathanial Graham | Tippecanoe-KT | Fall 1.16 |
285 Dylan Sibole Record: 9-11 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Alex Jackson | Ben Logan-MR | Fall 1.58 |
Won | Zack Crawford | Stebbins-KT | Fall 0.51 |
Won | Caleb Cerwinsky | Bellefontaine-KT | Dec 4-2 OT |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|