Milton-Union High School | ||||
2005 Milton-Union Division II Sectional Wrestling | ||||
Ben. Logan - 171.50 Points | ||||
February 11-12, 2005 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
103 Heath Allen Record: 36-10 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Garret Lay | Greenon | Dec 4-2 |
Won | Ryan Eickhoff | Urbana | Fall 2.30 |
Won | Adam Witt | Indian Lake | Fall 2.56 |
Lost | Garret Lay | Greenon | Fall 5.26 |
Won | Brian Smith | Tippecanoe | M-Dec 13-1 |
112 Aaron Blakely Record: 20-19 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Aaron Hart | Graham | Def DEF |
Lost | Mike Jones | Shawnee | Dec 9-4 |
119 Hunter Pool Record: 23-14 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Zach Marinelli | Tippecanoe | Fall 4.20 |
Lost | Jeff Thompson | Northwestern | Fall 4.41 |
Won | Sean Scaglia | Kenton Ridge | M-Dec 18-4 |
Lost | Brendan Johnson | Milton-Union | Dec 6-5 |
125 Brian Livingston Record: 12-23 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Alex Hawke | Shawnee | Fall 3.08 |
Lost | Cameron Doggett | Graham | Fall 0.31 |
Lost | Casey Grisham | Tippecanoe | Dec 5-4 OT |
130 Josh Metz Record: 3-12 6th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Coby Boyd | Graham | Fall 1.13 |
Won | Josh Berry | Kenton Ridge | Fall 3.26 |
Won | Tyler Koeller | Milton-Union | Fall 3.48 |
Lost | Jarod Klofta | Indian Lake | Fall 0.33 |
Lost | Tommy Cairns | Tippecanoe | Fall 0.43 |
135 Jordy Buck Record: 40- 5 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jordan Krebs | Tippecanoe | Fall 3.59 |
Won | Tyler Wisse | Bellefontaine | Fall 3.35 |
Lost | Shane Jenkins | Indian Lake | Dec 4-2 |
Won | Jonathan Malone | Shawnee | Fall 4.09 |
Won | Ben Retherford | Kenton Ridge | Fall 3.52 |
140 Wes Grant Record: 32- 8 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jimmy Lewellen | Bellefontaine | Fall 1.41 |
Lost | Nick Christman | Indian Lake | M-Dec 12-4 |
Lost | Josh Luster | Graham | Dec 10-5 |
Won | Dukie Sherman | Urbana | Def DEF |
145 Quincy Coleman Record: 36- 5 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Joe Kidder | Kenton Ridge | Fall 1.29 |
Lost | Shane Everhart | Indian Lake | Dec 3-1 OT |
Lost | Eric Taylor | Graham | Dec 10-8 |
Won | Steven Knepper | Milton-Union | Fall 0.34 |
152 Ryan Whitlow Record: 35- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Dustin Foster | Kenton Ridge | Fall 1.01 |
Lost | Aaron Hampton | Tippecanoe | Fall 2.57 |
Lost | Josh Carpenter | Graham | Dec 8-4 |
160 Matt Stahl Record: 41- 2 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Justin Brigner | Greenon | Fall 5.43 |
Won | Dan Vanuch | Shawnee | Dec 7-4 |
Won | Kyle Love | Tippecanoe | Dec 12-6 |
Lost | David Erwin | Graham | T-Fall 25-10 |
171 Cody VanBuskirk Record: 38- 4 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nate Shipman | Northwestern | Fall 1.30 |
Won | Alex Sherman | Urbana | T-Fall 21-5 |
Won | Will Thomure | Shawnee | M-Dec 11-3 |
Lost | David Thompson | Graham | Dec 3-2 OT |
189 Tyler Blakely Record: 38- 6 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Marcus Lambert | Graham | Fall 3.58 |
Won | Wayne Loeffler | Northwestern | Frft FOR |
Won | Nic Hess | Urbana | Dec 11-4 |
215 Kyle Spence Record: 34-10 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Thomas Taylor | Indian Lake | M-Dec 14-2 |
Lost | Dusty Petersime | Shawnee | Dec 10-6 |
Won | Jared Graves | Kenton Ridge | Fall 0.22 |
Lost | Spencer Kerns | Urbana | Dec 8-3 |
275 Kyle Booher Record: 5-25 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Nick Smith | Shawnee | Fall 0.18 |
Lost | Steve Shoots | Bellefontaine | Fall 2.54 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|