Indian Lake High School | ||||
2005 CBC Varsity Wrestling Tournament | ||||
Ben. Logan-MR - 222.50 Points Adj: #.## | ||||
Saturday, February 5, 2005 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
103 Heath Allen Record: 32- 7 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Ryan Eickhoff | Urbana-KT | T-Fall 16-0 |
Lost | Zac Thomusseit | Graham-MR | Fall 3.45 |
Lost | Garret Lay | Greenon-MR | Dec 3-1 |
112 Aaron Blakely Record: 20-16 6th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Aaron Hart | Graham-MR | Fall 3.31 |
Won | Cordell Dodson-Longstr | Urbana-KT | Dec 6-5 |
Lost | Mike Jones | Shawnee-KT | Dec 11-4 |
119 Hunter Pool Record: 21-12 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Kurt Seeley | Bellefontaine-KT | Fall 3.16 |
Lost | Jeff Thompson | Northwestern-MR | Fall 3.27 |
Lost | Levi Long | Miami East-MR | Fall 0.19 |
125 Brian Livingston Record: 11-19 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Jeb Pencil | Northwestern-MR | Fall 0.18 |
Lost | Casey Grisham | Tippecanoe-KT | Fall 1.47 |
130 Josh Metz Record: 1-11 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Kevin Christensen | Greenon-MR | T-Fall 17-2 |
Lost | Tommy Cairns | Tippecanoe-KT | Fall 0.27 |
135 Jordy Buck Record: 35- 4 5th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Matt Prater | Tecumseh-KT | Dec 12-5 |
Won | Jordan Krebs | Tippecanoe-KT | Def DEF |
Won | Ben Retherford | Kenton Ridge-MR | Fall 2.32 |
140 Wes Grant Record: 28- 6 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Ryan Harper | Miami East-MR | Fall 0.50 |
Won | Jake Pencil | Northwestern-MR | Dec 4-1 |
Lost | Nick Christman | Indian Lake-KT | Dec 8-2 |
145 Quincy Coleman Record: 33- 3 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Joe Kidder | Kenton Ridge-MR | Fall 0.31 |
Lost | Shane Everhart | Indian Lake-KT | Dec 7-2 |
Won | Eric Taylor | Graham-MR | M-Dec 12-2 |
152 Ryan Whitlow Record: 33- 5 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Aaron Hampton | Tippecanoe-KT | Fall 0.35 |
Won | Mark Mugavero | Urbana-KT | Fall 1.19 |
Lost | Lance Esch | Indian Lake-KT | Fall 2.45 |
160 Matt Stahl Record: 36- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Dan Vanuch | Shawnee-KT | Dec 12-5 |
Won | Tanner Ruscin | Northwestern-MR | Dec 15-13 |
Lost | David Erwin | Graham-MR | Fall 4.33 |
171 Cody VanBuskirk Record: 34- 3 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nick Pleiman | Tippecanoe-KT | Fall 5.14 |
Won | Justin Smith | Tecumseh-KT | Dec 7-1 |
Lost | David Thompson | Graham-MR | Dec 3-0 |
189 Tyler Blakely Record: 33- 6 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Joe Kemp | Tippecanoe-KT | Fall 0.50 |
Won | Zac King | Tecumseh-KT | Fall 1.00 |
Won | Nic Hess | Urbana-KT | Dec 5-3 |
215 Kyle Spence Record: 30- 8 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Spencer Kerns | Urbana-KT | Dec 4-3 |
Lost | Jason Marshall | Graham-MR | Fall 0.11 |
Won | Dusty Petersime | Shawnee-KT | Dec 0.31 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|