Urbana High School | ||||
Pete Rozmus Memorial Wrestling Tournament | ||||
Tecumseh - 121.00 Points | ||||
Saturday January 11, 2003 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
80 Luke Hohl Record: 6- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Adam Witt | Indian Lake | Fall 2:42 |
Won | Derek Oiler | Northeastern | Fall 0:49 |
Lost | Zac Peterson | Graham | Fall 3:03 |
92 Adam Wilcox Record: 2- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Zac Thomusseit | Graham | Fall 2:08 |
Won | Adam Hong | Urbana | Fall 1:52 |
Lost | Dylan Carroll | Indian Valley | Dec 8-6 |
104 Brian Clinton Record: 7- 5 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Mitch Wren | Bellefontaine | Fall 0:20 |
Won | Torrey Asman | Urbana | Fall 0:54 |
Lost | Sean Howard | Northeastern | Def DEF |
110 Carl Christy Record: 10- 3 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nick Spyker | Indian Valley | Dec 2-0 |
Won | Kurt Seeley | Bellefontaine | Dec 12-10 |
Lost | Daniel Clarkson | Graham | Dec 6-2 |
116 Matt Prater Record: 12- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Matt Wolfe | Shawnee | Fall 1:11 |
Won | Joe Black | Graham | Dec 7-0 |
Lost | Joe Newland | Urbana | Fall 2:06 |
122 Eric Taylor Record: 13- 0 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nathan Shaw | Mechanicsburg | Fall 0:30 |
Won | Myles Goodridge | Northwestern | Fall 1:29 |
Won | Bryant Smith | Graham | Dec 12-9 |
128 Travis Waymer Record: 8- 5 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Dukie Sherman | Urbana | Fall 2:36 |
Won | Josh Taylor | River Valley | Fall 0:27 |
Won | Dustin Williams | Indian Lake | M-Dec 16-5 |
Lost | Dukie Sherman | Urbana | Fall 0:44 |
134 John Schultz Record: 3- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Josh Hawley | Northeastern | Fall 0:15 |
Lost | Ben Lewis | West Liberty-Salem | Fall 0:32 |
142 Kevin Murphy Record: 7- 6 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Zack Oachs | West Liberty-Salem | Fall 2:43 |
Won | Ben Miller | River Valley | Def DEF |
Won | Cameron McKinnley | Graham | M-Dec 13-3 |
Lost | Zack Oachs | West Liberty-Salem | Fall 0:37 |
150 Derrick Green Record: 6- 5 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Jeremy Barger | Graham | Fall 0:51 |
Won | Reece Oty | Shawnee | Fall 0:29 |
Lost | Tom Gathezeit | Indian Valley | Fall 1:28 |
160 Tony Pellagreno Record: 8- 4 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brian Seals | Northeastern | Fall 0:13 |
Won | Ryan Christopher | Indian Valley | Fall 2:00 |
Lost | Justin Colley | Bellefontaine | Fall 1:24 |
172 Karl Schmidt Record: 6- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Robert Weisenberger | Urbana | Dec 6-1 |
Lost | Jeff Turner | Indian Valley | Fall 2:42 |
230 Chad Gwinn Record: 10- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jeremy Lucas | River Valley | Fall 2:58 |
Won | John MacMaster | Shawnee | Fall 1:09 |
Lost | Adam Salyers | Mechanicsburg | Fall 2:51 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: graffb@urbana.k12.oh.us |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|