Urbana High School | ||||
Pete Rozmus Memorial Wrestling Tournament | ||||
Tecumseh - 148.00 Points | ||||
Saturday, January 8, 2005 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
92 Elmer Little Record: 4- 8 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Nicholas Ziegler | Mechanicsburg | Fall 1.09 |
Won | Brian Fazio | Northridge | Dec 6-0 |
Lost | Kyle Howard | Shawnee | Fall 1.38 |
98 Alan Koepnick Record: 10- 4 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Scott Palmer | River Valley | Fall 0.27 |
Lost | Emily Fishbaugh | Northeastern | M-Dec 9-0 |
Won | Kyle Reese | Urbana | Fall 0.36 |
Lost | Ryan Toney | Mechanicsburg | Dec 3-2 |
104 Jeffery Collins Record: 10- 4 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Pablo Feltz | London | T-Fall 15-0 |
Won | Zach Lathrop | River Valley | Fall 1.23 |
Won | David Berry | Northridge | Fall 1.16 |
110 Josh Cantrell Record: 9- 7 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nate Grafton | Shawnee | Fall 0.13 |
Lost | Dalton Black | Mechanicsburg | Fall 1.00 |
Won | Jake Hamm | Northwestern | T-Fall 18-2 |
Lost | Garret McClure | Northridge | Fall 1.57 |
116 Dillon Moffatt Record: 7- 4 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Cory Hill | Mechanicsburg | Fall 1.49 |
Won | Josh Campbell | River Valley | Fall 2.01 |
Lost | Tucker Armstrong | Northridge | Fall 2.11 |
122 Matt Lester Record: 10- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brian Baird | Northridge | Fall 2.40 |
Won | Tyler Otstot | Shawnee | M-Dec 10-2 |
128 T.J. Rigel Record: 13- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Scott Price | River Valley | Fall 0.45 |
Won | Josh Weekely | Northwestern | Fall 1.27 |
Lost | Ethan Price | Mechanicsburg | M-Dec 12-1 |
134 Justin Sneary Record: 14- 0 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Collen LeMaster | Miami East | Fall 0.14 |
Won | Anthony Russell | Urbana | Fall 1.03 |
Won | Diori Payne | Northwestern | Fall 1.17 |
142 Jacob Ritzenthal Record: 2- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Tommy Kestner | Northwestern | Dec 11-7 |
Lost | Eric McGuire | River Valley | Dec 11-7 |
150 Joey Hall Record: 2- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Thomas Piatt | Northeastern | Fall 0.24 |
Won | Josh Wendling | Indian Valley | Dec 10-4 |
Lost | Zach Penix | River Valley | Dec 5-4 |
160 Dustin Hernandez Record: 6- 5 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Corey Barkus | London | Dec 11-8 |
Lost | Alex Cattell | Shawnee | Fall 2.48 |
172 Phillip Justice Record: 6- 2 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brady Altiser | Northeastern | Fall 1.29 |
Lost | Logan Neer | Urbana | Def DEF |
230 Jeremy Brewer Record: 1- 3 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Jimmy Masters | Mechanicsburg | Fall 3.31 |
Won | John Waugh | Northwestern | Fall 0.34 |
Lost | Brandon Deel | Miami East | Fall 2.40 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|