Urbana High School | ||||
Pete Rozmus Memorial Wrestling Tournament | ||||
Mechanicsburg - 162.50 Points | ||||
Saturday, January 8, 2005 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
86 Brendan Klaus Record: 14- 2 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jason Caudill | Northeastern | Fall 2.14 |
Won | Tyler Apple | Urbana | Fall 0.36 |
Lost | Evan Storts | Shawnee | T-Fall 15-0 |
92 Nicholas Ziegler Record: 21- 2 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Elmer Little | Tecumseh | Fall 1.09 |
Lost | Dylan Gustin | Miami East | Fall 4.28 |
Won | Jason Salyer | London | T-Fall 15-0 |
Won | Kyle Howard | Shawnee | Dec 4-0 |
98 Ryan Toney Record: 3- 1 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Emily Fishbaugh | Northeastern | Dec 9-2 |
Won | Scott Palmer | River Valley | Fall 2.48 |
Won | Kedrick Schliep | Shawnee | Dec 5-4 |
Won | Alan Koepnick | Tecumseh | Dec 3-2 |
104 Jordan Davis Record: 1- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Christian Robbins | Urbana | Fall 1.02 |
Lost | David Berry | Northridge | Fall 2.10 |
Lost | Pablo Feltz | London | Fall 1.20 |
110 Dalton Black Record: 2- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Garret McClure | Northridge | Fall 1.54 |
Won | Josh Cantrell | Tecumseh | Fall 1.00 |
Lost | Eli Vastbinder | Miami East | Fall 0.58 |
116 Cory Hill Record: 1- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Dillon Moffatt | Tecumseh | Fall 1.49 |
Won | Dan Rohrer | Shawnee | Fall 2.22 |
Lost | Tim Burkett | Urbana | Fall 2.29 |
122 Bill Maddox Record: 3- 1 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | John Erickson | Indian Valley | Fall 4.04 |
Lost | Tyler Otstot | Shawnee | Dec 11-7 |
Won | Lance Knisley | Northeastern | Dec 11-4 |
Won | John Erickson | Indian Valley | Fall 2.35 |
128 Ethan Price Record: 22- 0 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Trevor King | Shawnee | Fall 1.48 |
Won | Nathan Marshall | Northeastern | M-Dec 19-10 |
Won | T.J. Rigel | Tecumseh | M-Dec 12-1 |
142 Justin Sloan Record: 4- 1 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Eric McGuire | River Valley | Fall 1:57 |
Won | Aaron Howard | Northeastern | M-Dec 14-0 |
Lost | Austin Wyen | Indian Valley | Dec 8-4 |
Won | Eric McGuire | River Valley | Dec 7-6 |
Won | Shane Silvers | London | Fall 2.46 |
150 Josh Salyers Record: 0- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Joey Williams | Shawnee | Fall 0:51 |
Lost | William Moore | Miami East | Dec 6-0 |
160 Claddie Savage Record: 19- 2 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Chris Cash | Urbana | Fall 3.42 |
Lost | Kit Scott | River Valley | Fall 0.38 |
230 Jimmy Masters Record: 20- 1 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jeremy Brewer | Tecumseh | Fall 3.31 |
Won | Eric Downing | London | Fall 0.32 |
Won | Johny Cole | Northridge | Fall 1.15 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 00000 e-mail: |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|