Urbana High School Gym | ||||
2010 Pete Rozmus Memorial Wrestling Tournament | ||||
Indian Lake - 297.50 Points | ||||
Saturday, January 16, 2010 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
080 Tyrone Nadeau Record: 18- 3 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Christina Cullison | South Vienna | Fall 0.31 |
Won | Shaun Stant | Tecumseh | Fall 4.10 |
Won | Caleb Houser | Ben Logan | Fall 3.52 |
Lost | Justin Weekley | Northwestern | Dec 4-0 |
086 Quenten Staley Record: 16- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Devin Craig | Urbana | Fall 0.28 |
Won | Jacob Frost*INL | X1 | Fall 0.36 |
Won | Devin Rogers | Northwestern | Dec 7-6 |
092 Sean Warniment Record: 14- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Michael Newman | Northridge | Dec 13-9 |
Lost | Austin Rush | Miami East | Fall 2.10 |
Lost | Keith Wright | London | Dec 3-0 |
098 Reyse Walllbrown Record: 21- 0 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Koty Rife*SHA | X2 | Fall 1.12 |
Won | Mack Rose | Miami East | Fall 1.57 |
Won | Elijah Cochran | Northridge | M-Dec 10.1 |
104 Heath Lange Record: 20- 0 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Collin Rollison | River Valley | Fall 1.23 |
Won | Cody Hill | Miami East | Fall 1.40 |
Won | Jordan Lay | Indian Valley | Dec 3-0 |
Won | Seth Cochran | Northridge | Dec 3-2 |
110 Bobby Dye Record: 17- 2 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Andrew Franzen | Northwestern | Fall 2.31 |
Won | Jakob Sites | London | Fall 0.20 |
Lost | Raymond Raimo Jr | River Valley | Dec 8-6 |
116 Josh Smith Record: 13- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jake Harmon | Ben Logan | Fall 0.58 |
Won | Andrew Crockett*INL | X1 | Dec 8-3 |
Lost | Tyler Kliesch | Urbana | Fall 2.43 |
Lost | Andrew Shirk | Northridge | Dec 6-2 |
122 Christian Kindle Record: 19- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | John West*LON | X3 | Fall 0.30 |
Won | Drake Roebuck | Bellefontaine | Fall 2.02 |
Won | Taylor Bennington | Indian Valley | Fall 4.02 |
128 L. J. Henderson Record: 20- 0 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Austin Evans | Arcanum | Fall 0.22 |
Won | Alex Parrish | Northridge | Fall 0.44 |
Won | Christian Evans | Tecumseh | Dec 12-2 |
134 Steven Schetter Record: 20- 1 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brock Engi | Northridge | Fall 0.49 |
Won | Aaron Kindler | Urbana | Fall 1.59 |
Won | Josh Kaiser | Tecumseh | Fall 1.26 |
Won | Brendan Cummings | London | T-Fall 16-0 |
142 Ben Wahl Record: 20- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Devon Payne | London | Fall 1.09 |
Won | Adam Sudoff | South Vienna | Fall 0.12 |
Won | Gage Stuckman | River Valley | Fall 0.53 |
Won | Cody Flarida | Shawnee | Fall 1.58 |
150 Phillip Golden Record: 17- 5 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Ambrose Rodriguez | London | Fall 0.38 |
Won | Xxxxxx*INV | X1 | Frft |
Lost | Jake Andorfer | Northridge | Dec 11-4 |
Won | Ambrose Rodriguez | London | Fall 1.59 |
Won | Cameron Luther | Catholic Central | FF FRFT |
160 Shane Asman Record: 16- 5 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | B.J. Miller | Indian Valley | Fall 0.43 |
Won | Zach Tracey*NR | X3 | Fall 1.04 |
Won | David Gifford | River Valley | M-Dec 17-4 |
Won | Marcus Lykins | Northridge | Dec 2-1 |
172 Billy Walter Record: 17- 3 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Tristan Taylor | Tecumseh | Fall 0.36 |
Lost | Corbin McCune | Shawnee | Fall 4.27 |
205 Eli White Record: 11- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Tyler Burrnett | London | Fall 1.26 |
Lost | Luke Ream | Northwestern | Fall 1.27 |
Lost | Jonah Mitchell*NR | X1 | Fall 1.52 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact Bill Grafflin 00000 e-mail: graffb@urbana.k12.oh.us |
Publisher Preferred Educational Software 221 Rivers Edge Drive Cherry Valley IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|