Urbana High School | ||||
2011 Pete Rozmus Memorial Wrestling Tournament | ||||
Indian Valley - 89.00 Points | ||||
Saturday, January 15, 2011 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
086 Paul Yoder Record: 0- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Mikey Kimbler | Indian Lake | Fall 1.03 |
Lost | Lance Houchin | Bellefontaine | Fall 0.08 |
092 Thoren Long Record: 0- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Seth D'Allessandris | Shawnee | Fall 1.22 |
Lost | Luke Waterman* | River Valley | Fall 1.26 |
098 Austin Deel Record: 12- 8 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Andrew Harmon* | Miami East | M-Dec 14-1 |
Won | Cody Calicoat | Miami East | Dec 8-7 |
Lost | Isaiah Davis | Indian Lake | Fall 0.55 |
Won | Gage Walter* | Indian Lake | Fall 0.49 |
Lost | Logan Fetter | River Valley | Fall 2.42 |
104 Corey Williams Record: 14- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Adolfo Delrosario | London | Fall 2.27 |
Won | Johnny Cottingim | Preble Shawnee | Fall 1.58 |
Won | Jameson Mitchell | River Valley | M-Dec 12-0 |
Lost | Wade Smiddy | Shawnee | Dec 7-5 OT |
110 Chandler Holmes Record: 1- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Adam Bick | Miami East | Fall 2.04 |
Lost | Kurt Crockett | Indian Lake | Fall 0.44 |
Lost | Dallas DeBord | Tecumseh | Dec 8-3 |
116 John Miotke Record: 9- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jake Humphreys* | Shawnee | Fall 2.45 |
Lost | Devin Hopkins | River Valley | Fall 1.16 |
Won | Corine Thomas* | Indian Lake | Fall 0.25 |
Won | Gage Stevenson | London | Fall 2.43 |
Won | Austin Hittle* | Arcanum | Dec 7-0 |
122 Jordan Lay Record: 17- 3 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Joseph Warnock* | London | Fall 2.10 |
Won | Andrew Crockett | Indian Lake | Fall 1.53 |
Won | Chase Wilcoxon | Bellefontaine | Fall 0.54 |
Won | Andrew Franzen | Northwestern | Dec 9-3 |
128 Joey Couse* Record: 1- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Won | Blake Speakman* | Northwestern | Fall 2.44 |
Lost | Cordell Bishop | South Vienna | Fall 0.44 |
Lost | Steven Marker | Tecumseh | Fall 0.27 |
134 Tyler Pruitt Record: 10- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Josh Smith | Indian Lake | Dec 7-4 |
Won | Austin Aldrich | River Valley | M-Dec 9-0 |
Lost | Morgan Lockwood | Ben Logan | Dec 5-4 |
142 Michael Herbert Record: 12- 8 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Nathan Bills | Northwestern | Fall 2.10 |
Won | Phillip Craig | Bellefontaine | M-Dec 11-1 |
Won | Freddie Schmiedebusch | Indian Lake | Fall 0.54 |
Won | Trevor Davis | West Liberty-Salem | Fall 2.34 |
Lost | Brandon Howard | Preble Shawnee | M-Dec 10-0 |
142 Andy Caldwell* Record: 2- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Freddie Schmiedebusch | Indian Lake | Dec 8-4 |
Won | Brandon Thompson | London | Dec 8-2 |
Won | Zack Micheal | Urbana | Dec 3-0 |
Lost | Chase Gostomsky | Arcanum | Dec 7-5 |
150 Levi Kravos Record: 0- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Andrew Skidmore | Bellefontaine | Fall 1.11 |
Lost | Daniel Everett | Miami East | Dec 4-0 |
160 Aaron Leciejewsk Record: 11- 7 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Alan Baldwin | London | Fall 2.03 |
Lost | Jack Harris | Urbana | Fall 0.44 |
Won | Isaac Cheetham | West Liberty-Salem | Fall 1.38 |
Lost | Skylar Brown L | Miami East | Fall 1.48 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 43078 e-mail: graffb@urbana.k12.oh.us |
Publisher Preferred Educational Software 221 Rivers Edge Drive Cherry Valley IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|