Urbana High School | ||||
2011 Pete Rozmus Memorial Wrestling Tournament | ||||
River Valley - 144.50 Points | ||||
Saturday, January 15, 2011 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
080 Grant Isler Record: 11- 8 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Bailey Kerns | Northwestern | Dec 10-6 |
Won | Chase Simpson* | Preble Shawnee | Fall 0.46 |
Won | Damon Walters | West Liberty-Salem | Dec 4-0 |
Lost | Bailey Kerns | Northwestern | Dec 4-0 |
086 Devin Hessler Record: 23- 7 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Mikey Kimbler | Indian Lake | Fall 4.05 |
Lost | Caleb Houser | Ben Logan | Dec 11-5 |
Won | Lance Houchin | Bellefontaine | M-Dec 13-2 |
Lost | Charli Solorzano | London | Dec 3-0 |
092 Jackson Law Record: 13- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brandon Powell | Preble Shawnee | Fall 4.02 |
Lost | Langston Kitchen | Urbana | Fall 2.14 |
Won | Cody Beair | Indian Lake | Dec 5-1 |
Lost | Luke Waterman* | River Valley | Dec 2-0 OT |
092 Luke Waterman* Record: 3- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Won | Allen Eben | Tecumseh | Fall 2.18 |
Lost | Nathan Nagel | London | M-Dec 12-2 |
Won | Thoren Long | Indian Valley | Fall 1.26 |
Won | Jackson Law | River Valley | Dec 2-0 OT |
Lost | Seth D'Allessandris | Shawnee | Dec 4-3 |
098 Logan Fetter Record: 17- 8 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Ben Waterman* | River Valley | Fall 1.57 |
Won | Dillon Park | Ben Logan | Fall 0.31 |
Lost | Devin Rogers | Northwestern | M-Dec 12-0 |
Won | Ben Waterman* | River Valley | Fall 0.25 |
Won | Austin Deel | Indian Valley | Fall 2.42 |
098 Ben Waterman* Record: 3- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Logan Fetter | River Valley | Fall 1.57 |
Won | Cody Reed | Arcanum | Fall 0.20 |
Won | Cody Calicoat | Miami East | Dec 6-0 |
Won | Alec Hacker | Preble Shawnee | M-Dec 13-1 |
Lost | Logan Fetter | River Valley | Fall 0.25 |
104 Jameson Mitchell Record: 10-10 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Sam Artz | Arcanum | Fall 0.37 |
Won | Kirkland Williams* | River Valley | T-Fall 15-0 |
Won | Matthew Amheiser | Miami East | M-Dec 15-3 |
Lost | Corey Williams | Indian Valley | M-Dec 12-0 |
104 Kirkland William Record: 0- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Trevor Anderson | Indian Lake | Fall 0.54 |
Lost | Jameson Mitchell | River Valley | T-Fall 15-0 |
104 Ethan Clewell* Record: 0- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Josh Cordell | West Liberty-Salem | Fall 0.26 |
Lost | Sam Artz | Arcanum | Fall 0.39 |
110 Christian Rowe Record: 14- 9 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Bryan Ward* | Bellefontaine | Fall 0.42 |
Won | Eric Philpot | Northwestern | Dec 7-6 |
Lost | Johnny Dean | South Vienna | M-Dec 13-3 |
Won | Garrett Conklin | West Liberty-Salem | Dec 8-2 |
Lost | Andrew Williams | London | T-Fall 22-4 |
110 Mason Mauldin* Record: 1- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Eric Philpot | Northwestern | Fall 1.15 |
Won | Bryan Ward* | Bellefontaine | M-Dec 13-5 |
Lost | Garrett Conklin | West Liberty-Salem | Fall 0.30 |
116 Devin Hopkins Record: 3- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Timmy Lawson | Indian Lake | Fall 3.44 |
Won | John Miotke | Indian Valley | Fall 1.16 |
Won | Gage Whitt | Tecumseh | M-Dec 14-3 |
Lost | Luke Matthews | Shawnee | T-Fall 20-5 |
122 Luke Guthrie Record: 18- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Hunter Johnston | Ben Logan | Fall 2.08 |
Lost | Andrew Shirk | Northridge | DQ |
Won | Justin Townsend* | River Valley | Fall 1.49 |
Won | James Atkins* | River Valley | Fall 1.59 |
Won | Chase Wilcoxon | Bellefontaine | Fall 1.42 |
122 James Atkins* Record: 8-11 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Won | Wyatt Downard | Preble Shawnee | Fall 3.46 |
Lost | Andrew Franzen | Northwestern | Fall 0.56 |
Won | Brandon Huffman* | Indian Lake | M-Dec 13-0 |
Lost | Luke Guthrie | River Valley | Fall 1.59 |
122 Justin Townsend* Record: 1- 2 (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Chase Wilcoxon | Bellefontaine | Fall 1.07 |
Won | Brandon Henderson | Miami East | Dec 11-8 |
Lost | Luke Guthrie | River Valley | Fall 1.49 |
128 Cole Miracle Record: 23- 4 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Kolten Dillon | Preble Shawnee | Fall 0.19 |
Won | Quent Lookabaugh | Ben Logan | Fall 0.59 |
Lost | Tyler Sowards | Northridge | Fall 2.52 |
Won | Kolten Dillon | Preble Shawnee | Fall 1.23 |
Won | Cordell Bishop | South Vienna | Fall 1.29 |
134 Austin Aldrich Record: 3- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Chase Bates | London | Dec 14-11 |
Lost | Tyler Pruitt | Indian Valley | M-Dec 9-0 |
142 Chance Henry Record: 5-14 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Zack Micheal | Urbana | Fall 2.20 |
Won | Joey Wilford* | Preble Shawnee | M-Dec 13-0 |
Lost | Freddie Schmiedebusch | Indian Lake | Dec 5-2 |
150 Hayden Bledsoe Record: 8-10 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Eli Woodruff | West Liberty-Salem | Fall 3.36 |
Lost | Ryan Anderson | Ben Logan | Dec 2-0 |
160 Braiden Alexande Record: 0-12 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Alan Baldwin | London | M-Dec 13-0 |
Lost | Isaac Cheetham | West Liberty-Salem | Fall 0.31 |
172 Skyler Lane Record: 16- 5 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Nick Bulle L | Miami East | Fall 0.20 |
Lost | William Walter | Indian Lake | Fall 1.00 |
Won | Scott Dooley | South Vienna | Dec 8-6 |
Won | Joe Habodasz | Urbana | Fall 2.32 |
205 Matt Stock Record: 17- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Thialer Wallace | London | Def |
Lost | Chance Crabtree | Preble Shawnee | Def |
205 Keith Griffin* Record: 2- 2 4th Place (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Won | Mason Williams* | Preble Shawnee | Fall 2.47 |
Lost | Chantz Rose | Bellefontaine | Fall 3.22 |
Won | Austin Hild | West Liberty-Salem | Fall 0.45 |
Lost | Thialer Wallace | London | M-Dec 13-4 |
245 Zach Diven Record: 12- 4 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Terry Temple | Northwestern | Dec 6-0 |
Lost | Thomas Fuerst | Indian Lake | Fall 1.12 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact 43078 e-mail: graffb@urbana.k12.oh.us |
Publisher Preferred Educational Software 221 Rivers Edge Drive Cherry Valley IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|